Muhteşem Yüzyıl Kösem - Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan
Öyle bir geçer zamanki Welcome

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan Forumlarına Hoşgeldiniz!
Forumumuzdan daha fazla
yararlanabilmek, resimleri ve linkleri görebilmek için üye olunuz!

Bizimle eğlenceye var mısınız?

Muhteşem Yüzyıl Kösem - Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan
Öyle bir geçer zamanki Welcome

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan Forumlarına Hoşgeldiniz!
Forumumuzdan daha fazla
yararlanabilmek, resimleri ve linkleri görebilmek için üye olunuz!

Bizimle eğlenceye var mısınız?

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öyle bir geçer zamanki

5 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
sino97
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
sino97

Öyle bir geçer zamanki Empty
MesajKonu: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimePerş. Haz. 28, 2012 9:15 am

Öyle bir geçer zamanki Oyle-bir-gecer-zaman-ki_4e8b9b300d880

Hikaye, 1967'de, İstanbul'un eski semtlerinden birinde başlayan ve günümüze kadar sürecek olan bir zamanı dilimini içerir.

Hikayenin odağında Akarsu Ailesi vardır. Anılan zaman içinde bu ailenin dağılması, aile bireylerinin bu dağılmadan aldıkları etkiler ve her birinin bu etkiler altında şekillenen hayat hikayeleri sergilenir.

Denizci olan Ali Akarsu'nun, Hollandalı Carolin ile olan aşkı, karısı Cemile Akarsu tarafından öğrenilince, yaşanan büyük sıkıntılar ve bu durumun yarattığı olumsuz koşullar, Cemile, Ali ve çocukları üzerinde, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek kalıcı etkiler bırakır. Hayat ve birbirleri ile olan mücadeleleri, bir çok travmanın izlerini taşıyarak, sürer.

Ali ve Cemile'nin üniversiteye gitmekte olan büyük kızları Berrin, liseye gitmekte olan küçük kızları Aylin, Aylin ile aynı liseye gitmekte olan oğulları Mete, bu travmayı kendi hayatları içinde hissederler ve kendi hayat hikayeleri de bu etki altında gelişir.

Ailenin en küçük bireyi olan altı yaşındaki Osman, bütün bu sürecin içinde olan, etkilenen, gözleyen bir kişi konumundadır. Küçük olduğu için, korunan kollanan, olayların dışında tutulmaya gayret edilen bir durumdadır. Ama bu sebeple, aslında, olayların bütününü görebilen, gözleyebilen ve diğer aile bireylerine oranla, yaşananlara en bütüncül yorumu yapabilecek verilere sahip olarak gelişen biridir. Bu özelliğiyle Osman, 1967 yılından günümüze uzanan hikayenin odağında olan kişidir. Ve hikayenin bütünü, aslında Osman'ın hikayesidir. Osman'ın bu niteliği, hikayenin gelişimi içinde derinde olgunlaşacak ve ancak günümüz aşamasına gelindiğinde kendini net bir şekilde açığa vuracaktır.
Ali'nin annesi Hasefe Hanım, hikayedeki en yaşlı kişidir. Dobra, mert, görmüş geçirmiş bir kadındır. Oğlunun yanlış yaptığına inandığı için, gelini Cemile'nin tarafını tutacak kadar açık sözlü ve yüreklidir. Diğer oğlu Kemal ve gelini Neriman, çıkarcı, rüzgara göre davranan kişiler olarak, Hasefe Hanım'ın gözünde değer taşımazlar.

Sinema izle 1967 yılından başlayarak, sürecin siyasal-toplumsal olayları, değişim ve dönüşümleri, hikayenin gelişimindeki toplumsal zemini oluşturacağı için önemlidir. Yukarıda kısaca değinilen kişiliklerin hayat hikayeleri, ilişkileri ve çatışmaları, bu toplumsal zemin üzerinde gelişecektir.

Böyle bir süreç, bu ilişkiler çerçevesinde ele alındığında, nostalji duygusu yaratacak öğelerin önem kazanması da kaçınılmaz olmakta. "Orhan Boran ve Yuki", "Fenerbahçe Gazozu", dönemin şarkıları, reklamları, filmler, artistler... "Öyle Bir Geçer Zaman ki...", hikayesinde yer alan kişilikleri, olayları, bu nostalji duygusunun atmosferi içinde sergilemeyi ve en sonunda da, seyirciyi de bu atmosfere dahil edebilmeyi amaçlar.
PortabLe
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
PortabLe

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeCuma Tem. 27, 2012 12:31 pm

Teşekkürler.
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 01, 2012 2:55 pm

Öyle bir geçer zamanki Cjjlf

Öyle Bir Geçer Zaman ki 80. Bölüm

Yıllar hızla akıp geçmiştir ve Osman, artık lise öğrencisidir. Yüreği yaralı anne Cemile, kaybettiklerinin yasını tutmaktadır. Ancak Akarsu Ailesi, verdiği kayıplara ve çektikleri acılara rağmen, hala dimdik ayakta durmaya çalışmaktadır. Mahallede şeker ve yağ sıkıntısı yaşanmaktır. 80’li yılların çalkantıları herkes gibi Akarsu Ailesi’nin de hayatını yakından etkilemektedir. Osman artık lise öğrencisidir. Fakat hem sokaklar hem de okul, sağcı ve solcuların siyasi çatışmalarından dolayı güvenli değildir. Cemile trikotaj atölyesinin başındadır. Ancak onun için ve Hasefe için hiçbir şey eskisi gibi değildir. Yürekleri sevdikleri insanların kaybediş acısı ile yanmaktadır. Cemile kızı Aylin’in, Hasefe ise oğlu Ali’nin yasını tutmaktadır. Evin tek neşesi ise Aylin ve Soner’in kızları olan Deniz’dir. Annesine benzeyen Deniz, 5 yaşına yaklaşmıştır. Sevgi dolu bir ortamda özenle bakılan Deniz’in hem hiç tanımadığı annesini hem de annesinin ölümü ile yurtdışına giden babasını özlemektedir. Zehra da ilkokula başlamıştır. Hakan hapiste olduğu için Zehra annesi ve Ahmet ile birlikte yaşamaktadır. Ahmet işçi sendikasında federasyon başkanı olmuştur. Müziği bırakan Mete’nin plak ve kaset satan dükkanı vardır. Babasının ardından ailenin en büyük erkeği olarak herkese kol kanat germiştir. Özellikle de tehlikeli işlere bulaşmasından korktuğu Osman’ı fazlası ile kontrol etmektedir. Hakan’ın cezası bitmiştir, ceza evinden çıkışında evine götürmeye Berrin ve Ahmet gelir. Ancak Hakan’ı bekleyen sırf onlar değildir. Babası Ekrem Tatlıoğlu da bir an önce oğlunu görmek için sabırsızlanmaktadır. Deniz’in ise doğum günü yaklaşmaktadır, küçük kızın tek dileği babasının da doğum gününe gelmesidir. Süleyman ve Cemile onu mutlu etmek için bir plan yaparlar. Babasını görmeye giden Hakan ise orada hiç beklemediği bir sürpriz ile karşı karşıya kalır.

4 Eylül Salı Günü Saat 20.00'de Kanal D'de
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 01, 2012 3:00 pm

Haftalardir bekledigim yeni sezon Bölümü artik haftaya sali basliyor.. Ama SBB de ayni saatte Starda yayinlaniyor.. En iyisi Ö.g.b.Z yi seyretmek, SBB yede Netten bakmak.. Zaten canimi sıkmaya basladi..
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2012 9:26 pm

ÖgBz ki Dizisini abim istedigim icin dvd ye cekmisti ve bu sayede dün izleyebildim..

Süper, süper ve yine öyle süper bir yeni sezon Bölümü yapmislarki basindan sonuna kadar agladim.. Ay, hele Aylin´e kizini öyle benzetmislerki ben bu sirineye bayildim.. Az kalsin tv yi kucakliyordum.. Bu kadar benzeyis, bukadar sirinlik olamaz.. Yerim ben onu yerimmm..

Soner, yani babasi kizini Aylin dogumda öldü diye görmek istemiyor ama Süleyman oyun oynayip onu türkiye´ye getiriyor.. Soner tabii kizini görünce öyle şok geciriyorki cünkü Deniz annesine cok benziyor..

Ben bu diziyi basindan beri Mete, Aylin ve Soner icin seyrediyorum ama simdi Aylin olmasada artik tipa tip ona benzeyen kizi var.. Osmanin büyümüs hali ise nebiliyim hic olmamis, birde anneleri cok yaslanmis ama anneanneleri hep ayni nedense!! Sadece Cemile´nin makyajla sac türünü begenmedim.. Ama konu ve hepsinin oyunculugu muhtesem..Öyle bir geçer zamanki Csj1f

Herkese iyi geceler

Lithium
Ich will jeden Herzschlag kontrollieren, Ich will eure Stimmen horen
Lithium

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2012 11:50 pm

Babası kızına sevgisini göstereceği yerde kaçıp gitti, annesinin ölümünden kızını sorumlu tutuyo Sad
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Eyl. 12, 2012 3:42 am

Dün aksamki Bölüm yine harikaydi.. Tabii en cok sirinemin babasinla konustugu ve Soner´in yillar sonra eve gelmesiyle Aylinin hatiralariyla yataga kapanip icin icin aglamasi beni en cok etkileyen sahnelerdi.. Zaten Mete Horozoglunun oyunculugu herzaman muhtesem.. Ama basindan beri hayran kaldigim Aras Bulut iynemli (Mete) benim icin bambaska..

Ancak, ilerki bölümlerde iki kardesin neyazikki ayni kiza as
ık olmasi, bizleri yine hüzünlü dakikalara sürüklücek..
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Eyl. 19, 2012 3:47 pm

Öyle Bir Gecer Zaman Ki,
Genel siralamada herzamanki gibi 1. Özet ise 4. sirada AB= yine 1. Özet ise 2. sirada

Bu Diziyi tek gecerim.. Hala sıkılmadan izliyorum ama Aydın karakterine sinir oluyorum.. Birde Ayca Mete´ye hic yakismiyor..

Simdilik Hoscakalin
Queen
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Queen

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimePtsi Eyl. 24, 2012 7:55 am

Bence Öyle Bir Geçer Zaman Ki Dizisi Kısa Sürede Final Yapar Çünkü Dizinin Amaçı Ve Olayı Yok.. Sad
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Ekim 03, 2012 8:34 pm

Bu haftaki Bölüm yine duygusal ve süperdi..
Cimcimemin babasina masal okumasi, Soner´in kizinda Aylini görmesi ve o agladigi sahne ayrica Ayca ile Mete´nin birlikte gecirdigi sahneler birbirinden güzeldi..
I love you
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Ekim 03, 2012 8:50 pm

Gs - Braga Mac sayesinde bu hafta hem Total hem AB de 2. siraya düsmüsüz ama Reyting sonuclarini Forumda hata belirdiginden ekleyemiyorum.. confused
Lithium
Lithium

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Ekim 03, 2012 9:48 pm

T u a L demiş ki:
Gs - Braga Mac sayesinde bu hafta hem Total hem AB de 2. siraya düsmüsüz ama Reyting sonuclarini Forumda hata belirdiginden ekleyemiyorum.. confused

hata varsa yönetim bölümüne konu açarak bildirebilirsin.
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 06, 2013 11:50 am

Selam Arkadaslar!!

Bayadir bu sayfayada bakmamisim.. Hatta dün kü bölüm icin olan düsüncelerimi göya gece aktaricaktim ama ne olduysa yayina girecek iki Dizi icin ilgilenince burasi unutkanligima geldi..

Gerci Mete´den sonra cok begendigim Soner Karakteri beni gecen hafta ki Bölüm le dün aksamki Bölüm´de öyle kendinden soguttuki.. Aylin´e yaptiklari yetmiyormus gibi birde Bahari Filiz´le aldatti.. Aylin´den sonra tekrar böylesine sirin birine asık olan bir Erkek böylemi yapmali!! Dün aksam resmen Soner sahnelerinde bu ahlaksiz davranislarindan ötürü icim sisti...

Hele Ayca!! Ya bu kizin miymiyligi ile devamli aglamasindan artik gina geldi.. Betül kim ya Betül kim? Insan bu kadar asaglik derecede hakaretlere maruz kalirmi!! Hem bu kadar siddetmi görür? Kafayi yicektim az kalsin.. Ya sende vursana Ayca dedikce o hala ciglik atiyor agliyor kendini savunmuyordu bile.. Cildirdim ya bu sahnede, cildirdim resmen..

Hem Ahmet´in vicdansizca öldürülmesi
birde elinde dogucak bebeginin patigiyle ölmesi, hele Hakan´in Ahmet icin olan cirpinislari ve caresizligi cok üzücüydü.
Artik Berrin, Zehra ve dogacak bebegi icin ayrica Hakan da Berrin ve Zehra icin toparlanmak zorundalar..
Ahmet'in öldürülüsü de Hakan´in basina kalmaz insallah!!

Birde Ahmet´in hikayesi arada kaynatildi bence!! Berrin´le evlendikten sonra Ahmet sürekli arka planda kalmisti.. Halbuki okul zamaninda olsun, siyasi görüsler acisindan olsun hatta en önemlisi, Hakan´la ayni kiz´a asik olma yönünden olsun, Ahmet hep Hakan´dan bir adim öndeydi.. Senarist ama bu Karakteri her gecen gün yok etmeye calisti ve nihayetinde basardi´da.. pale

Cemile´den ise hic bahsetmek istemiyorum.. Tugrul denen o asaglik adamdan´da.. Bu ne terbiyesizliktir ben inanin anlayamadim.. ikisinin sahnelerinde midem bulaniyor artik..

Neyse!!
Tolga Gülec´i basarili oyunculugundan dolayi önce gönülden Tebrik etmek istiyorum..

Daha iyi projelerde görmek ümidi ile kendisine basarilar ve bol sans
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 06, 2013 12:10 pm

Gecen hafta 26 Subat yayinlananan Bölüm ile dün aksam 5 Mart yayinlanan bölüm arasindaki sonuclara bakiyorumda Genel Siralamada bu hafta ilk sirayi almisiz ama AB siralamasinda 3. siraya düsmüs olsakta, izlenme orani gecen haftaya göre daha iyi..

26 Subat Sali - Genel Siralama
SIRA PROGRAM ADI KANAL BASLANGIÇ SÜRE AMR% SHR
1 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:34:36 02:00:58 9,06 20,03
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:34:55 01:47:08 8,23 18,11

26 Subat Sali - AB Siralamasi
1 SEKSENLER TRT 1 20:46:19 01:57:12 11,34 25,12
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:34:55 01:47:08 9,48 21,02

5 Mart Sali - Sbt Genel Siralama

1 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:35:43 01:50:42 8,54 20,24
2 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:33:57 02:07:45 8,52 20,29
3 ŞANS KAPIDA KANAL D 23:09:22 00:51:19 6,79 19,3
4 UNUTMA BENİ FOX 15:21:10 00:46:46 6,5 25,76
5 BÜYÜK RİSK! - FINAL STAR TV 19:54:51 00:03:32 5,87 14,84
6 SEKSENLER TRT 1 20:54:16 01:51:59 5,77 13,67
7 BENİ AFFET STAR TV 17:15:26 00:51:55 5,59 17,37
8 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ - OZET (TKR) KANAL D 19:59:52 00:35:325,29 13,01
9 ARKA SOKAKLAR (TKR) KANAL D 16:57:26 01:26:09 4,81 14,75
10 KANAL D HABER KANAL D 19:00:05 00:45:47 4,61 12,28

5 Mart Sali - Sbt AB Siralamasi
1 SEKSENLER TRT 1 20:54:16 01:51:59 9,82 25,82
2 BÜYÜK RİSK! - FINAL STAR TV 19:54:51 00:03:32 8,44 23,9
3 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:35:43 01:50:42 8,3 21,9
4 SEKSENLER - OZET (TKR) TRT 1 19:49:06 00:56:08 6,95 19,7
5 ŞANS KAPIDA KANAL D 23:09:22 00:51:19 6,21 19,95
6 BÜYÜK RİSK! STAR TV 19:24:11 00:25:00 5,75 18,33
7 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ - OZET (TKR) KANAL D 19:59:52 00:35:32 5,5 15,73
8 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:33:57 02:07:45 4,88 12,99
9 20 DAKİKA STAR TV 20:47:05 01:57:03 4,72 12,48
10 UNUTMA BENİ FOX 15:21:10 00:46:46 4,55 25,45
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 13, 2013 2:23 am

Aksamki Bölüm
beni en cok sarsan kisimlar Berrin´in ve Sendika calisanlarinin (gecen haftada düsündügüm gibi) Ahmet´in ölümünden Hakan´i sorumlu tutmalari, yani ondan süphelenmeleri oldu.. Birde Ahmet´in genclik yillarina giden sahneler öyle icime dokunduki... Ben zaten hep Ahmet´le Berrini yakistirirdim ama ben bu diziyi basindan beri izlesemde acaba (kafama takilan) önemli birseymi kacirmistim!!

Bu da Zehra´nin aslinda Ahmet´in kizi olmasi ama Berrin bunu hic Ahmet´e söylemedi.. Ahmet yurt disina kactiginda Berrin ondan hamile kalmisti Hakanla ise hic iliskisi olmadi.. Sadece bebegi icin Hakanla kagit üzerinde evliydiler.. Berrin hep sadece Ahmet´i sevdi..

Bu hikaye iste böylelikle arada kaynadi ve Ahmet Zehra´nin kendi kizi oldugunu ögrenemedi..

Tamam Hakan´da Zehra´ya bebekliginden beri bakti, cokta iyi bir babaydi ve Zehra´ya acaip düskün ama Zehra Ahmet´i baba bilirken dedesi bildigi sahistan Hakan´in babasi oldugunu ögrendi.. Sonrada Babam´la kalicam diye tutturdu zaten.. Simdi Hakan Ahmet´in 2. dogucak cocuguna da babalik yapicak.. Bunuda mutlaka ilerki bölümlerde görücez!!

Ahmet´in butaraftan olan hikayesinin ben aslinda gercege cikmasini hep isterdim ama neyazikki sürekli arada kaynatildi.. Ahmet´e yazik ettiler..

Mete´nin ise sahneleri bana göre son 3 Bölüm azaldi.. Nedense almis bir Soner, Bahar ve Deniz, dizi sanki son haftalarda sadece bu karakterler üzerinden gidiyor..

Aslinda daha yazicak okadar cok sey varki.. Artik bir baska zaman!!.. Bugünlük sadece Ahmet´ten bahsetmek ve bu karaktere büyük haksizlik yapildigini göstermek istedim..

iyi geceler
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 13, 2013 1:35 pm

Ö.B.G.Z´ki herzamanki gibi yerini korumaya devam ediyor, hem (share)
izlenme oranlari da gecen haftaya göre daha iyi

12 Subat 2013 Sali - SBT Genel Siralama
1 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:26:37 01:58:22 9,55 21,26
2 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:53:57 01:45:57 8,42 18,91
3 UNUTMA BENİ FOX 15:22:11 00:47:25 6,4 26,32
4 SEKSENLER TRT 1 20:49:34 01:52:59 6,25 13,9
5 BENİ AFFET STAR TV 17:16:35 00:50:08 5,47 16,64

12 Subat 2013 Sali - SBT AB Siralamasi
1 SEKSENLER TRT 1 20:49:34 01:52:59 12,46 27,21
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:26:37 01:58:22 10,25 22,45
3 SEKSENLER - OZET (TKR) TRT 1 19:48:20 00:50:47 7,76 18,58
4 BÜYÜK RİSK! - FINAL STAR TV 19:52:16 00:03:34 6,58 17,35
5 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ - OZET (TKR) KANAL D 19:58:26 00:27:52 6,36 15,41
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 20, 2013 1:06 am

Aksamki 107. Bölüm, 12 eylül darbesini ele almalari hatta ceza evinde ki o cigliklar ve Cemilenin karakolda savundugu o gercekler cok basarili olsada ceza evindeki o bagrismalar ve Mete´nin o halleri tüylerimi ürpertti.. Hatta Mete´yi öyle görünce (ki benim Favori Karakterim) icler acisi bir haldeydi cok agladim ve artik dayanamayip ceza evi sahneleri gelince yerimden kalkiyordum..
O an gercekler gözümün önünde birden canlaniverdi.. Gaddarcasina iskence yapilan hatta tecavüz edilen sucsuz genc arkadaslarimizi ve colugu cocugu olan babalarda dahil.. O an bunlari düsünüyor icimde bir ates gözlerimde yaslar hickira hickira agliyordum.. Su an yine aklima geldi gözlerim doluyor..

Hele Mete´yi bu hale getirdikleri inanilicak gibi degil, bu insanin basina gelebilecek en adice yapilan bir koşul.. Tugrul´un emellerine ulasmasi icin Mete harcanmicakti.. Senaristleri burdan siddetle kiniyorum.

Artik senaristler Tugrulun Cemile üzerindeki baskiyi da bitirsin. Ben yazmistim ve yine yaziyorum.. Bu sahneler cok igrenc.

iyi geceler
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 20, 2013 12:55 pm

Ö.B.G.Z. dün aksam yayinlanan 107. Bölümü ile 2. siraya düsmüs.. Insallah daha cok düserde yayindan kalkar!! Zaten Aras Bulut (Mete) cikartilirsa hayatta bakmam.

19 Mart 2013 Sali - Sbt Genel Siralama
1 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:25:02 02:05:01 9,44 21,38
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:39:37 01:39:12 9,14 20,56
3 UNUTMA BENİ FOX 15:28:04 00:44:47 6,28 27
4 SEKSENLER TRT 1 20:35:16 02:06:46 5,48 12,34
5 BENİ AFFET STAR TV 17:13:24 00:50:30 5,31 17,74

19 Mart 2013 Sali - Sbt AB Siralamasi
1 SEKSENLER TRT 1 20:35:16 02:06:46 10,6 24,89
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:39:37 01:39:12 10,25 23,95
3 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ - OZET (TKR) KANAL D 19:58:39 00:40:58 5,82 15,24

4 FETİH 1453 (SİNEMA VERSİYONU) FOX 20:49:16 02:30:52 5,52 14,16
5 SEKSENLER - OZET (TKR) TRT 1 19:52:04 00:30:37 5,12 13,56
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimePtsi Mart 25, 2013 2:10 pm

Öyle bir geçer zamanki Lfuml

Kanal D'nin ünlü dizisi final yapıyor

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Final yapıyor

Kanal D'de Salı akşamları 20.00'da ekranlara gelen, baş rollerinde Ayça Bingöl, Aras Bulur İynemli, Muhammed Uzuner gibi isimlerin bulunduğu Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi 3. sezonuyla (bu sezon) ekranlara veda edecek. Daha önce biteceği konuşulan dizinin böylece bu sezon biteceği kesinleşmiş oldu.

İlk 2 sezonuyla reytinglerinde müthiş oranlar alan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi bu sezon düşüş yaşamıştı

Dizinin biteceğini ise dizinin baş rol oyuncusu Ayça Bingöl aDizinin biteceğini ise dizinin baş rol oyuncusu Ayça Bingöl açıkladı. Aras Bulut İynemli'nin baş rolünde bulunduğu Mahmut ile Meryem filminin galasına katılan Ayça Bingöl bu sezon final yapacaklarını belirtti.

Aras Bulut İynemli'nin baş rolünde bulunduğu Mahmut ile Meryem filminin galasına katılan Ayça Bingöl bu sezon final yapacaklarını belirtti.

Dizinin biteceğini ise dizinin baş rol oyuncusu Ayça Bingöl açıkladı. Aras Bulut İynemli'nin baş rolünde bulunduğu Mahmut ile Meryem filminin galasına katılan Ayça Bingöl bu sezon final yapacaklarını belirtti.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki finaliyle Haziran ayında Kanal D´de olacak

Televizyon Gazatesi - 24 Mart 2013 Pazar - 17:09:22
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimePtsi Mart 25, 2013 2:15 pm

Daha gecen hafta insallah Final yapar demistim cünkü artik konu sacmalamaya basladi..
Hic üzülmedim Neutral
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeSalı Mart 26, 2013 11:00 pm

Bu bölüm icin yorum yapmicam.. Gittikce sacmaliyor

iyi Geceler
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Mart 27, 2013 8:40 pm

iyi aksamlar cat
Ö.b.g.Z dün aksam yayinlanan Bölümü ile yerini korusada izlenme oranlarin da düsüs yasamis.. Bu gidisle daha iyi fikir yürütülmezse tabii daha cok düsecege benziyor

26 Mart 2013 Sali - Genel Siralama

1 TÜRKİYE - MACARİSTAN FUTBOL KARŞILAŞMASI STAR TV 20:22:44 01:44:47 14,39 31,1
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:43:10 01:41:34 8,87 19,36
3 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:35:29 01:56:39 8,36 18,62
4 UNUTMA BENİ FOX 15:18:22 00:49:37 6,4 26,27
5 BENİ AFFET STAR TV 17:18:46 00:45:28 5,55 17,88

26 Mart 2013 Sali - AB Siralamasi

1 TÜRKİYE - MACARİSTAN FUTBOL KARŞILAŞMASI STAR TV 20:22:44 01:44:47 16,1 40,57
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:43:10 01:41:34 8,71 21,69
3 SEKSENLER TRT 1 20:32:07 02:09:08 6,54 16,42
4 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ - OZET (TKR) KANAL D 19:58:08 00:45:02 4,97 14,2
5 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:35:29 01:56:39 4,64 11,82
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Nis. 03, 2013 2:40 pm

Gecen hafta yayinlanan Bölüm öyle sacma öyle abesttiki.. Birtaraftan Mete´nin iskence sahneleri ve Cemilenin oglu icin cektigi acilar varken.. Kisacasi 12 Eylül darbesi yasaniyorken diger taraftan Soner´le Bahar´in Karate salonunda maskotluk derecesinde yaptiklari sahneler yer aliyordu.. Bu hicte komik degildi..
Oysa dün aksam ama tekrar tadinda alinan bir konu ile Mete ile Cemile birde Arif, Cemile ve Halit sahneleri cok dokunakli olsada Soner´in kendisine benzeyen bebegi Baharin kucaginda görünce ayni Aylin gibi sakliyor sanip komsusuna diklenmesiyle gözüne yumruk yemesi ayrica bir erkege (Bahar sanip) ilani ask etmesi ve Sülayman´in bu konuya gözyaslari icersinde katilarak gülmesi cok keyifliydi..
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeÇarş. Nis. 03, 2013 2:55 pm

Zaten gecen haftaya göre daha iyi netice aldigi da belli

2 Nisan 2013 Sali SBT Genel Siralama
PROGRAM ADI KANAL BASLAN. SÜRE AMR SHR
1 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:29:19 01:51:29 8,05 18,2
2 BENİM İÇİN ÜZÜLME ATV 20:30:17 02:02:51 7,95 18,01
3 SEKSENLER TRT 1 20:38:41 02:08:06 6,08 13,72
4 UNUTMA BENİ FOX 15:21:49 00:51:54 5,99 29,84
5 ŞANS KAPIDA KANAL D 23:13:41 01:12:07 4,65 14,73

2 Nisan 2013 Sali SBT Genel Siralama
PROGRAM ADI KANAL BASLAN. SÜRE AMR SHR
1 SEKSENLER TRT 1 20:38:41 02:08:06 10,92 27,07
2 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 20:29:19 01:51:29 9,06 22,58
3 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ – OZET (TKR) KANAL D 19:56:43 00:32:36 5,05 14,51

4 PARIS SAINT-GERMAIN – BARCELONA FUTBOL KARŞILAŞMASI NTV 21:40:16 01:46:26 4,75 12,4
5 SEKSENLER – OZET (TKR) TRT 1 19:49:06 00:37:19 4,4 12,57

Görüsürüz cat
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

MesajKonu: Geri: Öyle bir geçer zamanki   Öyle bir geçer zamanki Icon_minitimeSalı Nis. 09, 2013 11:30 pm

Aksamki Bölüm Soner Bahar gibi iki yetiskin insani senaristler maalesef git gitgide ergenlik caglarinda olan soytarilara cevirmeye devam etsede Cemile, Mete Halit, Arif icin izlemeye degerdi..

Ancak sanirsam daha degisik konu bulamadiklarindan Meteyle Arifin yerini degistirerek Metenin cikmasina bu seferde Arifin tutuklanip ayni iskenceleri görmesi saglanmis.. Tabii Arif kacmayi basarmisti ama patlayan silah sesleriyle adami Cemileye öldü dediler.. Morg ta ki ceset taninmaz halde olsa bile ben yinede yasadigina inaniyordum.. Tabii yine Turgut´un eline düsmüs ayni sekil Mete´ye nasil davraniyorsa Arife de yasatiyor..

Bu esnada Halit teslim oldu Mete cikti ama Halit cezaevinde intihar etti.. Bu adam nedense hem karakter olarak hem oyuncu olarak beni etkilemeyi basariyordu.. Onu cok seviyordum, nitekim burakayadarmis!! No
Yolu acik olsun

iyi Geceler

Öyle bir geçer zamanki
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki