Muhteşem Yüzyıl Kösem - Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan
Kayıp Şehir Welcome

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan Forumlarına Hoşgeldiniz!
Forumumuzdan daha fazla
yararlanabilmek, resimleri ve linkleri görebilmek için üye olunuz!

Bizimle eğlenceye var mısınız?

Muhteşem Yüzyıl Kösem - Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan
Kayıp Şehir Welcome

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan Forumlarına Hoşgeldiniz!
Forumumuzdan daha fazla
yararlanabilmek, resimleri ve linkleri görebilmek için üye olunuz!

Bizimle eğlenceye var mısınız?

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fan Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kayıp Şehir

3 posters
YazarMesaj
Queen
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Queen

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Eyl. 24, 2012 8:12 am

Kayıp Şehir Kayip-sehir-dizi-konusu-0

İstanbul ‘un arka sokaklarında yaşanan, yoksulluğun sebep olduğu insanlık trajedilerini, kadınların, çingenelerin, travestilerin, hatta siyahların uğradığı ayrımcılığı, işçi ile emekçi sorunlarını ve sokak çocuklarının şiddet dolu dünyasını farklı bir dille gözler önüne seriyor.

Hikayenin odağında Karadenizli Toptaş Ailesi var Ve bütün bunların odak noktasında da, mahalleye yeni gelen Toptaş Ailesi yer alıyor. Toptaşlar birbirine bağlı ve güçlü, tipik bir Karadeniz ailesidir. Bu ailenin ilk acı kaybı Meryem ‘in eşini, çocukların ise sevgili babalarını kaybetmesiyle başlar.

Meryem ansızın 5 ‘i erkek, biri kız 6 çocuğuyla dul kalır. Üstelik 80 yaşına merdiven dayamış kayınpederi de onlarla birlikte yaşamaktadır. 6 kardeşten en büyükleri İsmail 25, deli dolu bir çocuk olan İrfan 23, sorumluluk sahibi Kadir 22, tek kız çocuğu olan Seher 18, okumayı hiç sevmeyen Sadık 16 ve en küçükleri Hakan ise 8 yaşındadır.

Üst üste yaşanan felaketler ve beklenmedik olaylar Toptaş Ailesi ‘ni yavaş yavaş zorunlu göçe doğru iter. Apar topar İstanbul ‘a gelen aile, hepsinden önce bu büyük şehre gelmiş olan büyük oğul İsmail ‘in evine sığınılar.

‘Kayıp Şehir ‘, Toptaş Ailesi ‘nin hayatta kalma mücadelelerini anlatırken, aynı zamanda İstanbul ‘un arka sokaklarında hayata tutunamamış insanların yaşadıkları dramı da ekrana getiriyor.
Müzik/Beste : Sezen Aksu'ya Aitmiş...
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePerş. Şub. 28, 2013 2:10 pm

Kayıp Şehir Klj79

Oyuncu Kadrosu

Gökce Bahadir (Aysel)
Nik Xhelilaj (Kadir)
Ilker Kaleli (Kadir´in Ortanca Abisi - Irfan)
Nazan Kesal (Meryem Anne)
Elifcan Ongurlar (Kadir´in Kiz Kardesi - Seher)
Ugur Polat (Ayselin Belalisi - Ethem)
Cansu Tosun (Kadir´in Nisanlisi - Zehra)
Tugay Mercan (Kadir´in Büyük Abisi - Ismail)
Taner Ölmez (Kadir´in Kardesi - Sadık)
Ahmet Mekin (Ismail Dede)
Ihsan Berk Aydin (Kadir´in en kücük Kardesi - Hakan)

Yapim Yili : 2012
Yönetmen : Cevdet Mercan, Nisan Akman
Senaryo : Hakan Bicak, Leyla Olca, Murat Uyurkulak, Seray Sahiner, Yelda Eroglu, Yildirim Türker
Yapimci : E. Ayse Durmaz
Türü : Dram

Bu arada,
meger "Kayip Sehir" adli Dizimiz hakkinda aylar evvel baslik acilmis, haliyle unutmustum cünkü daha dün gözden geciriyim derken farkettim yoksa iki baslik acilmis olacakti!! Wink
Birde kafami kurcalayan, bakalim burda da Tr. gibi haftasonlari ögleden sonra tekrarini yayinlanicakmi!! Nedense netten izlemek aslinda pek hosuma gitmiyor.. Hadi hayirlisi diyelim!!
Ancak tekrarlanmazsa bu güzelim Diziyi izleyememek te beni üzer.. Cünkü konu cok degisik ve enteresan.. Hele "Aysel", Gökce Bahadir´in oynadigi bu Karakter cok ilgimi cekiyor ayrica Gökce´nin oyunculugu da muhtesem, üstelik cok güzel ve cekici, o erkeksi tavirlarina hele acaip bitiyorum ve suna inaniyorumki gercek hayatta da mutlaka böyle delikanli hayat kadinlari vardir..

Gerci Gökce Bahadir (Leyla) "Yaprak Dökümünde" de aldatilmis bir abla olarak en cok ilgimi ceken Karakter di..
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 04, 2013 1:41 am

Su an
sevdigim dizinin Final´a yaklastigi yorumlarini okudugumami yoksa hirsina yenik düsen Zehra tarafindan tuzaga düsürülen Kadire mi yoksa Aysel´in cektigi ask acisinami agliyorum ve neden gecenin bu vaktinde bukadar hüzünle gerginligi bir arada yasiyorum bilmiyorum..
Bu aksam 24. Bölümün bile Kanal D tarafindan yayinlanicagi belli degil cünkü hala cok arastirmama ragmen ortalikta Fragman yok..

Bu kadar güzel bir diziyi de askiya aliyorlar ya Pes valla Pes!!.. Birazdan hemen yetkililere ve Kanal D´ye mesaj aticam..

Halbuki icimden demin izledigim 23. Bölüm hakkinda genel düsüncelerimi yazmak geliyordu ama bunu su an basaramicam.. Crying or Very sad

T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 04, 2013 2:50 am

Twitter´de bile Kayip Sehir ekibinin veda partisi yaptigina dair yazilar var ve bir sürü Fan bitmesin diye adeta yarisa girmis.. Bende tabii haliyle twitledim ve Kanal D´ye mesaj attim.. Birde Show tv nin Kayip Sehiri artik bundan sonra yayinlicak haberleri de gözümden kacmadi.. Gerci bu nekadar dogru bilemem!!

Artik hayirlisi neyse o olsun ama yeterki Final yapilmasin

T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 04, 2013 12:15 pm

Kayıp Şehir Kqy14

Kayıp Şehir Dizisi Bitiyor mu? Bitecek mi?

Yayınlandığı ilk bölümlerde reyting listelerin üst sıralarında olmayı başaran “Kayıp Şehir” dizisinin sürekli yayın günü değişince izlenme oranı azaldı.

Sürekli dizinin günü değişince yönetmen Cevdet Mercan, Kanal D yönetimini protesto ederek diziden ayrılma kararı almıştı.

Son olarak pazartesi günü “Yalan Dünya”dan sonra yayınlanan dizinin 22. bölümünde Total’de 13, AB’de ise ancak 12 sırada yer alınca yönetim dizinin 26. bölümde bitmesine karar verdi.

Diziler - 20 Şub 2013

Buda bir diger Haber

Kayıp Şehir Kqy7n

Kayıp Şehir Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak.

Kayıp Şehir Kaybolmasın

Kanald nin sevilen dizisi kayıp şehir hayranlarını sevindirecek bir haber verelim.KanalD yönetiminin reytingleri düşmeye başlayınca haliyle dizinin önce yayın saatini sonrada gününü değiştirmişti.Ancak yinede beklenen reytinglere ulaşamayınca diziyi bitirmeyi düşündüğü geçen günlerde haberlerde görmüştük.

Bugun milliyet in haberine göre Kanald diziyi bitirmek yerine satmaya karar verdi.Hatta Show tv ye bile teklif götürdü.Show tv nin buna sıcak baktıgı ama fiyat konusunda anlaşamadıkları gelen haberler arasında.Kanald dizinin bölüm başı maliyetinin 550 bin tl oldugunu Show tvyede 600 bin lira teklif ettiği söyleniyor. Bakalım Kayıp Şehir dizisi diger diziler gibi kayıp olup gidecek mi yoksa yoluna Show Tv ile mi devam edecek.İki tarafta fedakarlık yaparsa diziyi kurtarmış olurlar.
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 04, 2013 12:25 pm

Ve bugünkü Haber

Kayıp Şehir Kqyqf

Yalan Dünya ve Kayıp Şehir bu akşam yok! Peki neden?

Bu akşam yayınlanması gereken diziler yerine 'Ben Bilmem Eşim Bilir' programı yayınlanacak.

Normal akışında Yalan Dünya ve Kayıp Şehir'in yeni bölümleri yer alan Kanal D değişiklik yaparak dizileri kaldırdı. Kanal D'de Pazartesi akşamı yarışma programı Ben Bilmem Eşim Bilir yayınlanacak. Bu hafta Yalan Dünya ve Kayıp Şehir'in yeni bölüm fragmanları da yayınlanmamıştı. Kanal D'den değişiklikle ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

KANAL D'DE DİZİLERİN GÜNLERİ SÜREKLİ DEĞİŞTİ

Kanal D bu sene sürekli dizilerin günlerinde değişiklik yaparken, sevilen dizilerde bu değişikliklerin kurbanı oldu. Kayıp Şehir dizisi yayınlanacak final bölümünün ardından ekrana veda edecek. Cuma akşamlarından Pazartesi'ye alınan Yalan Dünya'nın ise reyting nedeniyle yayından kalkacağı iddia edilmiş ancak bu dizinin senaristi Gülse Birsel tarafından yalanlanmıştı.

Kanal D sık sık yayın gününü değiştirdiği ve geç saate aldığı Umutsuz Ev Kadınları dizisiyle de yollarını ayırmış ve dizi FOX TV'ye geçmişti.

YENİ DİZİLER GELİYOR

Kanal D'de çok yakında yeni dizilerde yayına girecek. Engin Günaydın'ın başrolünde oynadığı yabancı dizi Monk'un uyarlaması olan Galip Derviş Mart ayı içerisinde yayınlanmaya başlayacak. Mehmet Akif Alakurt'un başrol oynadığı ve Fetih 1453 filminin devamı olan 'Fatih' dizisinin de Kanal D'de yayınlanması bekleniyor.

Milliyet - 4 Mart 2013
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 04, 2013 12:35 pm

Ben hala gece okudugum yorumlardan ötürü ve bugünkü haber kaynaklarindan dolayi şoklari yasiyorum ve okadar üzgünümki, bana her seyrettigimde her türlü duyguyu yasatan bu güzelim Diziye nasil kiydilar anlamiyorum!!
Anlamakta istemiyorum dogrusu..
Tek dilegim Show tv de devam etmesi
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeSalı Mart 05, 2013 11:12 pm

Daha Twitter´e bakmadim ama bu aksam Ö.B.G.Z´ki yi seyrederken bir haber eklenmis onu paylasmak istiyorum cünkü "Kayip Sehir" hakkinda ne tür haber cikarsa ciksin takipteyim ve usanmicam..
Gökce Bahadir bile dün, 4 Mart Pazartesi aksami 24. Bölüm yayinlanmiyor diye baya gerginlesmis.. Ee, anlasiliyorki oyuncularinda demekki Kanal D´ye sözü gecmiyor ve heyseyden haberdar olmuyorlar!! Kanallar nasil olsa bildiklerini okumuyormu!!.. Acaba kimler emek vermis, hem izleyicilerin tepkisi nasil olur umurlarinda bile degil onlarin..

Kayıp Şehir Ksrtx

Kayıp Şehir dizisi yılan hikayesine döndü

Yayından kalkacağı iddia edilen kayıp Şehir dizisi hakkında bir açıklama da gökçe bahadır dan geldi. Belirsizlikten Bahadır ın moralinin çok bozuk olduğu anlaşıldı.

Yayından kalkacağı söylenen dizinin pazartesi son Dakika yayın akışından çıkarılmasına sinirlenen Bahadır , twitter hesabından "Arkadaşlar bu akşam dizimiz yayınlanmayacak. Nedenini ben de bilmiyorum. Ama haftaya yayın var" diye yazarak sitem etti.

Haber - 5.3.2013 - 22:26:07
Lithium
Ich will jeden Herzschlag kontrollieren, Ich will eure Stimmen horen
Lithium

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeCuma Mart 08, 2013 4:32 pm

Gayet güzel ve izlenen bir dizi nasıl yayından kaldırılır anlamış değilim...
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeC.tesi Mart 09, 2013 2:03 pm

Daha 2 veya 3 Bölümü ile yayinda olacak ama sonrasini bende bilemiyorum..
Bakalim Show Tv ile anlasabileceklermi!! Neutral

Göya reytinglerde düsüs yasiyor olmasindan böyle karar almislar ama persembe günleri yayinda olan Kayip Sehir´in reyting oranlari daha yüksek oldugu o günleri ne cabuk unuttular, bende anlamiyorum..
Sayet yayin günü hala persembe olsaydi ee Kayip Sehir´de bu duruma gelmezdi.. Hem persembe aksamlari ilk kusakta yayinlanan Dizimiz pazartesi aksamlari ikinci kusak yayinlanmaya baslamis olsa bile reyting sonuclari yine gayet iyi idi.. Sadece 18 Subat, sanirsam 3 hafta evvel Total´de 10. siradaydi ama 25 Subat sonuclarinda 6. siradaydi.. Zaten 4 Mart yani gecen hafta oynatmadilar..

Bu bence bahane!! Aslinda yeni baslayacak Dizileri nereye sıkıstıracaklarini bilemediklerinden mutlaka 1,2 Diziyi
Kayip Sehir´le Umutsuz ev Kadinlari gibi (izleyici kitlesi cok olsada) kurban ediyorlar..
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 11, 2013 2:08 pm

Kayıp Şehir Kyr2y

Kayıp Şehir dizisinin son sahneleri çekildi!

Kanal D ekranlarında yayınlanan Kayıp Şehir dizisinin son sahneleri çekildi.

Gökçe Bahadır ve İlker Kaleli'nin başrollerinde oynadığı Kayıp Şehir, düşük izlenme oranları gerekçe gösterilerek 26. bölümde sona ereceği açıklanmıştı. Geçtiğimiz hafta yayınlanmayan dizinin bu hafta 24. bölümü yayınlanacak. 25 Mart günü final bölümü ile izleyicilerinin son kez karşısına çıkacak olan Kayıp Şehir'in set çekimlerinde de sona gelindi. Başrol oyuncularında İlker Kaleli, Kayıp Şehir macerasını "Ve Kayıp Şehir biter... Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler" diyerek son noktayı koydu.

Televizyon Gazetesi - 11 Mart 2013 Pazartesi - 06:44:50
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 11, 2013 2:13 pm

Artik ne diyecegimi bilemiyorum!! Kayip Sehir böylelikle 25 Mart´ta ekranlara veda edicek..
Bu güzelim diziye nasilda kiydilar.. pale
Yaziklar olsun
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 11, 2013 11:35 pm

Aysel gibi güzel bir Karakteri yakinda kaybedicegimize sadece üzülüyorum cünkü Gökce Bahadir gercekten her anlamiyla bu Karakteri bana öyle yansitiyorduki resmen o duygulari o an yasiyordum, hala da yasiyorum..

Gökce´ye kocaman alkis.. Gercekten kendisini yürekten kutlarim.. Crying or Very sad

Hele ici kan aglarken herseyi delilige vurmasi, o kahkahalari icimi bu aksam resmen sizlatti.. ici kan aglarken bile o hep gülüp egleniyordu..

Birde hala o haliyle yine ismail dede´yi hadi gectim kalp krizi gecirdi.. Mutlaka yardim etmesi gerekiyordu ama bu Bölüm yine Seher´in yardimina bile kostu..

Ismail´le Meryem Anne´ye bile elini uzatmisti zamaninda ama sonuc ne? Eline ne gecti? Hic bir sey..
Hayatinda sadece bir Kadir´e aşık oldu ona bile doyamadi
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeSalı Mart 12, 2013 1:30 pm

Kayip Sehir neyazikki dün aksam yayinlanan 24. Bölümü ile (Total siralamasinda) kötü düsüs yapmis.. Off off No

11 Mart Pazartesi - Sbt Genel Siralama

16 KAYIP ŞEHİR KANAL D 21:48:08 01:43:38 3,9 9,19

11 Mart Pazartesi - Sbt AB Ssiralamasi

7 KAYIP ŞEHİR KANAL D 21:48:08 01:43:38 4,74 11,38
Lithium
Lithium

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeSalı Mart 12, 2013 1:47 pm

Final vereceklerse düşüş yaşaması sorun olmaz, diziye yazık oldu ona bende katılıyorum.

T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeÇarş. Mart 13, 2013 1:54 pm

Renksiz demiş ki:
Final vereceklerse düşüş yaşaması sorun olmaz, diziye yazık oldu ona bende katılıyorum.

Dizi´ye elbette yazik oldu ama reyting sonuclari da keske 2 hafta sonra Final yapicak Kayip Sehir icin devamli 5 veya 6. sirada olsaydi hic olmazsa böyle bir karara varan Bosslar´in bu sayede gözleri faltasi gibi acilirdi.. Yüzleri kizarirdi belki en azindan.. Bu benim düsüncem..
Tabii utanmak nedir biliyorlarsa!!
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePerş. Mart 14, 2013 1:24 pm

Haftanın en çok konuşulan dizileri

Kayıp Şehir L1pzg

Televizyon Gazatesi - 13 Mart 2013 Çarşamba - 15:22:26
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePerş. Mart 14, 2013 1:30 pm

Öyle bir zaman gelicekki simdilik 10. sirada olan Kayip Sehir birgün elbet cok konusulan Dizi olacak..
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 18, 2013 11:52 pm

Aksam yayinda olan 25. Bölüm okadar güzeldiki, hele son sahnede, madem Cilem´i Aysel annesi olarak üzerine alacak.. Babasi olarakta kendisini kayit etmesini söyleyen irfanin bu teklifi mertligin ötesinde birseydi..

Öylesine duygusal sahneler vardiki..

Okadar zulum gören Cilem´in annesi kizini Aysel ve irfan´in yardimiyla kacirdiktan sonra dünyanin en mutlu annesi olmustu ama kocasi Seher´i takip edip kaldigi evi ögrenince kadincagizi vurdu.. Aysel bu seferde insanligindan yine birsey kaybetmemis kizina kucagini acmisti..
Beraberce söyledikleri sarki, beraberce yaptiklari kek, hatta tam Cilem´i yetimhaneye birakacakken onu kollarinin arasina alip vazgecmesi en cok begendigim ve hickiriklara boguldugum sahneler arasindaydi.. Gerisi bos!!
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeSalı Mart 19, 2013 2:30 pm

Dizimiz 25. Bölümü ile gecen haftaki sonuclardan daha iyi, hatta (share) izlenme oranlari bile yüksek..

24. Bölüm Genel siralamada 16. siraya düsüs yapan Kayip Sehir dün aksam yayinlanan Bölümü ile 14., Ab siralamasinda ise gecen hafta 7. sirada yer alirken bugünkü sonuclarda 6.

Bu arada ama Tns sonuclarina göre Genel siralamada 13. Ab siralamasinda ise 5.

18 MART 2013 Pazartesi - SBT Genel Siralama
SIRA PROGRAM ADI KANAL BASLANGIÇ SÜRE AMR% SHR
10 YER GÖK AŞK FOX 21:34:56 01:49:22 4,45 10,94
11 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV 10:00:00 02:14:19 4,44 19,7
12 YALAN DÜNYA KANAL D 20:14:21 01:18:13 4,25 9,48
13 ARKA SOKAKLAR (TKR) KANAL D 16:31:12 01:40:45 4,12 13,72
14 KAYIP ŞEHİR KANAL D 22:00:48 01:29:49 4,08 9,93
15 NAZLI TOLGA İLE FOX ANA HABER FOX 18:25:36 00:49:56 4,01 10,95

18 MART 2013 Pazartesi - SBT AB Siralamasi
3 YALAN DÜNYA KANAL D 20:14:21 01:18:13 6,3 16,14
4 KİM MİLYONER OLMAK İSTER? ATV 23:28:09 00:52:12 5,58 19,51
5 SURVIVOR - OZET (TKR) STAR TV 19:57:35 00:18:47 4,82 13,23
6 KAYIP ŞEHİR KANAL D 22:00:48 01:29:49 4,36 11,54
7 DENİZ YILDIZI FOX 19:29:31 01:00:48 4 11,45
8 KANAL D HABER KANAL D 18:59:40 00:46:05 3,98 13,72
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 25, 2013 2:25 pm

Kayıp Şehir Lfv1k

Kayıp Şehir dizisinin bitmesi tam bir hüsran!

‘Kayıp Şehir’ bir hüsran…

İsimleri sansasyonel olmayan buna karşılık oyunculuklarıyla göz dolduran bir kadroyla yola çıkan ‘Kayıp Şehir’, ekrana veda eden daha doğrusu ettirilen bir yapım. ‘Bizim Okul’un aksine hak etmediği finaliyle üzüntü veren kaliteli bir çalışma.

Onun ‘Bizim Okul’dan farkı, hem karakterlerinden konusuna başarılı performansı, hem de çok düşük olmayan reytinglerin ötesinde seyirci desteği. Ancak başta da dediğimiz gibi, kimi zaman bu özellikler bile bir yapımın hayatta kalmasına yetmiyor.

İpinin çekilmesine karar verilmeye görsün. İdamı için kalem kırılan birinin bile temyiz ile yaşama umudu mevcutken, yayınlanacak bir kanal bulamayan dizi için hiçbir şans yok. Ele aldığı konusundan, canlandırmaların doğallığına… Müziğinden, başarılı kurgusuna övgüyü hak eden ‘Kayıp Şehir’in oyuncağa çevrilip, en dişli günde rakiplere yem edilip kayıplara karıştırılması sanki önceden planlanmış bir komplo gibi.

Böyle bir dizi neden kaldırılır? Defalarca sorguladım ama mantıklı bir açıklama bulamadım. Hele ki, Kanal D’de başlayan ve eleştirmek için ikinci bölümünün sonrasını beklediğim yeni bir dizinin uyutuculuğunu gördükten sonra ‘Kayıp Şehir’e reva görülene daha da hayret ettim. Yoksa yanılan ben miydim? Dizi kalitesiz miydi de ben abartıyordum? İzleyiciden gelen yorumların da benle aynı doğrultuda olunca gördüm ki, hüsrana sebebiyet verenlerdi asıl hatalı olan. Ne çare…

Gerçek şu ki, kalitenin dışında bazı etkenler devreye sokulduğu sürece benzeri haksızlıklar daha pek çok kez yaşanacak. Reyting oyununun ötesinde kapalı kapılar ardında dönen dolaplarla daha nice kaliteli yapım hüsrana uğratılıp, oyuncularına ve izleyicilerine haksızlık yapılacak.

Bana da, ‘Bu duruma karşı ne yapılabilir’ diye soranlara verecek cevap bulamamanın çaresizliği içinde, ‘Bu zamansız finalin altında vardır elbet bir bit yeniği’ bilinciyle nafile tepki göstermek düşecek. Ne acı…

Ortamın mevcut durumu bu olsa da yine de, ‘Sonuçsuz da kalsa haksızlığa karşı tepki göstermek, tepkisizlikten iyidir’ diyorum ve hem ekibine, hem de takipçilerine ‘Kayıp Şehir’ hüsranı yaşatanları kime havale etmek gerektiğini bilmeden koyuyorum noktayı.

‘Kötülük kapısını aralık etmeye gelmez, ardına kadar açılır’ diyen Cenap Şehabettin’in mantığından hareketle, en basitinden ekranlardan başlatılan yozlaşmanın her koldan ortamı ele geçirmemesi temennisiyle…

Televizyon Gazetesi - 25 Mart 2013 Pazartesi - 07:14:15
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimePtsi Mart 25, 2013 2:35 pm

Benimde böylesine güzel bir Dizinin final yapmasi mantigim almiyor. Cok büyük haksizlik edildi ama hakkinda daha cok haber cikacak bundan eminim cünkü Kayip Sehir dogalligiyla olsun oyunculariyla olsun ve Senaryosuyla unutulmucak derecede basari sagladi
Simdilik Hoscakalin
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeSalı Mart 26, 2013 2:35 pm

Dün aksam izleyemedim ama Reytingler Final Bölümüne göre cok iyi cikis yapmis. Neolurdu sanki hep böyle kalsaydi!!Neutral

25 Mart 2013 Pazartesi - Sbt Genel Siralama
1 KARADAYI ATV 20:39:43 01:56:53 10,64 23,73
2 SURVIVOR STAR TV 20:35:11 02:18:32 9,95 22,38
3 YALAN DÜNYA KANAL D 20:27:59 01:34:47 6,66 14,59
4 UNUTMA BENİ FOX 15:18:47 00:50:00 5,85 26,29
5 KARADAYI - OZET (TKR) ATV 20:00:02 00:33:44 5,8 13,15
6 SURVIVOR - OZET (TKR) STAR TV 19:40:21 00:41:03 5,63 13,17
7 KAYIP ŞEHİR - FINAL KANAL D 22:43:22 01:34:56 5,6 16,8
8 KİM MİLYONER OLMAK İSTER? ATV 23:28:03 00:52:21 5,49 18,15
9 KANAL D HABER KANAL D 18:59:11 00:45:51 5,45 13,73
10 NAZLI TOLGA İLE FOX ANA HABER FOX 18:25:40 00:50:12 5,4 14,48

25 Mart 2013 Pazartesi - Sbt AB Siralamasi
1 SURVIVOR STAR TV 20:35:11 02:18:32 9,64 23,74
2 KARADAYI ATV 20:39:43 01:56:53 9,52 23,03
3 YALAN DÜNYA KANAL D 20:27:59 01:34:47 8,94 21,56
4 KİM MİLYONER OLMAK İSTER? ATV 23:28:03 00:52:21 6,65 24,31
5 KAYIP ŞEHİR - FINAL KANAL D 22:43:22 01:34:56 6,4 20,83
6 YALAN DÜNYA - OZET (TKR) KANAL D 19:57:30 00:30:29 5,74 16,09
7 KARADAYI - OZET (TKR) ATV 20:00:02 00:33:44 5,56 14,87
8 SURVIVOR - OZET (TKR) STAR TV 19:40:21 00:41:03 5,52 15,98
9 BENİ BÖYLE SEV TRT 1 20:31:53 01:35:48 5,43 13,21
10 UNUTMA BENİ FOX 15:18:47 00:50:00 4,15 24,65
T u a L
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
T u a L

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeSalı Mart 26, 2013 10:53 pm

Aksam üzeri Final Bölümü izledigimde bu dizinin farkli oldugunu birkez daha anladim cünkü gercekti, farkinda olmadigimiz dislanmis hayatlara cünkü ısık tutuyordu.. Afrikalilar, Travestiler ve Hayat kadinlari.. Onlarda aslinda bir insan degilmi!!

Ben aslinda bana herseyi yansitan daha dogrusu insanliga ibret olan Dizimizi cok seviyordum ama Final´i basit bir sonla bitirirler belki Sehnaz´i irfan´a yakistirirlar diye düsünüyordum ama neyseki endiselerim bos´a cikmadi..
Nihayet bizlere mesaj verilen bir sonla kapattilar Final´i.. Bu kadar güzel bir son bagladiklari icinde bir projenin basarisina daha tanik oldum..

Emegi gecen bütün Kadro ve Ekibi ayakta alkisliyorum.. Yollari acik olsun Crying or Very sad
Lithium
Lithium

Kayıp Şehir Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Şehir   Kayıp Şehir Icon_minitimeÇarş. Mart 27, 2013 11:21 am

Çok güzel bir final oldu, diziye yazık ettiler hemde çokkk

Kayıp Şehir
1 sayfadaki 1 sayfası